Specjalistyczne kursy dla ortodontów

Warsaw Orthodontic Congress – nasze największy sukces

  Do przedsięwzięcia tego projektu zainspirował nas dr Tiziano Baccetti – to on zaproponował zorganizowanie międzynarodowej konferencji tu w Warszawie, w  której wzięliby udział specjaliści o światowej renomie. Naszym celem było zgromadzenie sław ortodoncji na jednym, dużym wydarzeniu, aby jak największa liczba polskich ortodontów mogła poznać ich doświadczenia kliniczne, odkryć najnowsze metody i  praktyki ortodontyczne i wymienić opinie i pomysły ze swoimi kolegami po fachu.

  W 2013 roku, w warszawskim hotelu Marriott odbył się zorganizowany przez nas od podstaw I Międzynarodowy Kongres Ortodontyczny, który zgromadził ponad 600 uczestników i okazał się wielkim sukcesem edukacyjnym. Nasze zaproszenie przyjęło 9 wspaniałych wykładowców, z prof. Proffitem na czele. Kongresowi towarzyszyły kursy przedkongresowy i  pokongresowy, a po wykładach Uczestnicy mogli zrelaksować się podczas towarzyskiego koktajlu po ceremonii otwarcia i imprezy w  klubie Foksal XVIII.

   Zachęceni powodzeniem I MKO i  bardzo pozytywnym odzewem ze strony Uczestników i Wykładowców, zaplanowaliśmy organizację kolejnych kongresów, w dwuletnim cyklu. Nadaliśmy też wydarzeniu nowa nazwę, aby podkreślić jego międzynarodowy charakter. I tak, w kwietniu 2015, odbył się Warsaw Orthodontic Congress – WOC® 2015, na który tłumnie przybyli ortodonci z całego kraju. Ponownie zaprosiliśmy 9  wykładowców światowej klasy, którym przewodził dr. Gerald S. Samson. Tym razem postawiliśmy na nowatorską formułę – 1 godzina wykładu + 30 min moderowanego panelu dyskusyjnego. Taka forma kongresu doskonale się sprawdziła i została entuzjastycznie przyjęta przez Uczestników.
   Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się także wydarzenia około kongresowe, czyli kursy dr. Samsona  i dr. Ngana, warsztaty z miniimplantów dr. Ludwiga i kurs z zakresu stosowania artykulatorów.

  Tym razem postawiliśmy na nowatorską formułę – 1 godzina wykładu + 30 min moderowanego panelu dyskusyjnego. Taka forma kongresu doskonale się sprawdziła i została entuzjastycznie przyjęta.

   Zachęceni tym sukcesem, zaplanowaliśmy kolejny kongres, na rok 2017.
   I tak 17-20 maja odbył się już 3.Warsaw Orthodontic Congress – WOC® 2017.
   Formuła samego kongresu pozostała taka sama, po raz kolejny mogliśmy gościć wielkie nazwiska ze świata i europy takie jak Prof. Dr Eustaquio Araujo,Prof. Dr Rolf G. Behrents,Prof. Dr Lysle Johnston, Dr Peter Miles, Dr Tim Shaughnessy, Dr n. med. Małgorzata Kuc-Michalska.
   Zorganizowaliśmy również kursy około kongresowe, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

    W przyszłości planujemy organizację kolejnych edycji WOC®, najbliższą w 2019 roku. Cieszymy się, że możemy w ten sposób przyczyniać się do podnoszenie kwalifikacji rodzimych specjalistów i mamy nasz skromny wkład w rozwój ortodoncji w Polsce. Dziękujemy, że są Państwo z nami.

Zobacz fotorelacje z poprzednich edycji WOC®