Specjalistyczne kursy dla ortodontów

Kurs Przedkongresowy

„Bystro myśląc” – ortodoncja kliniczna i rozwiązywanie problemów

Gdy leczenie ortodontyczne postępuje zgodnie z oczekiwaniami, klinicyści są zadowoleni i czują się spełnieni. W rzeczywistości ortodoncja nie zawsze jest przewidywalna. Czasem sprawy nie posuwają się w sposób satysfakcjonujący, co prowadzi do frustracji i przedłużenia czasu leczenia. W porównaniu z sytuacją, w której postępy w leczeniu pojawiają się zgodnie z planem, stawianie czoła brakowi reakcji na nasze zabiegi zmusza nas do głębszego zastanowienia, bystrzejszego myślenia i szybszego nadawania leczeniu właściwego biegu.

Przed spotkaniem uczestnicy otrzymają e-maile ze starannie dobranymi materiałami dotyczącymi różnych przypadków wybranych spośród pacjentów prywatnej kliniki prof. Samsona.

Uczestników zachęcamy do analizy poszczególnych przypadków oraz sformułowania planu leczenia i zaplanowania mechaniki leczenia dla każdego z nich.

Podczas spotkania przypadki zostaną zaprezentowane i omówione szczegółowo „wizyta po wizycie”.

Szczególny nacisk zostanie położony na: mechanikę „rozwiązującą problemy” zastosowaną w leczeniu, problemy występujące podczas niwelacji, szeregowania i korekcji rotacji, resorpcję korzeni, i wskazówki kliniczne dotyczące fazy końcowego dopracowywania szczegółów i retencji.

Określany mianem „edukacyjnego artysty”, prof. Gerry Samson odbywał rezydenturę w zakresie stomatologii dziecięcej na Uniwersytecie Emory pod kierunkiem dr. Eda Hibbarda, a w zakresie ortodoncji – na Uniwersytecie Northwestern, pod kierunkiem dr. Hala Perry’ego. Od roku 1981 prof. Samson prowadzi prywatną praktykę ortodontyczną i jest członkiem Amerykańskiej Rady Ortodoncji oraz Amerykańskiego Kolegium Dentystów. Poza prowadzeniem prywatnej praktyki prof. Samson pełni funkcję profesora na University of Texas w San Antonio, University of Alabama w Birmingham, na wydziale ortodoncji Case Western Reserve University i wydziale ortodoncji St. Louis University. Jest wykładowcą wizytującym podyplomowych programów kształcenia ortodontycznego na 7 uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych, Australii, Nowej Zelandii, Chinach i innych krajach w Azji Południowo-Wschodniej. Ponadto prof. Samson recenzuje artykuły dotyczące mechaniki leczenia ortodontycznego zgłaszane do publikacji w czasopiśmie „The Angle Orthodontist”.

Kursy i seminaria prof. Samsona to treściwe prezentacje kliniczne, przyprawione mieszanką zgryźliwego dowcipu i ostrego poczucia humoru, mocno podlane sosem publikacji opartych na dowodach naukowych. Dowcipne, inteligentne i ujmujące metody prof. Samsona uczyniły go jednym z najpopularniejszych dydaktyków w dziedzinie ortodoncji. Uczestnikom z pewnością spodoba się to wyjątkowe, doświadczenie edukacyjno-kliniczne, zarówno wzbogacające w praktyczną wiedzę, jak i motywujące.